Deníček nedonošeného mimi s rozštěpem

6.měsíc

 

 Začátkem korig.6.měsíce má Mikuláš něco malinko přes 6 kg.

Z příkrmů už baští mrkvičku, brambory, batáty, přidali jsme ovoce - hrušky, jablka, později broskve, švestky. Praktické zkušenosti s krmením popisujeme v samostatném odkazu :"Praktické tipy".

Absolvovali jsme očkování - hexavakcínu a k tomu ještě Prevenar 13 proti pneumokokovi- tentokrát 2 dny s velkými horečkami, kterou jsme sráželi Panadolem a Ibalginem.

Neustále se vrací rýmy, v polovině července jsme skončili po bezesné noci plné dráždivého kašle na pohotovosti v rychnovské nemocnici - původně jsme jeli pro nějaké kapičky na uklidnění kašle, ale nakonec si nás v nemocnici nechali - zjistili nález na průduškách, dušnost, špatné sycení krve kyslíkem. Pobyt v nemocnici se obešel bez antibiotik, Mikuláš neměl ani teploty, takže dostával první 3 dny foukání na roztažení průdušek jako mají astmatici, inhalace, zvlhčování vzduchu. Nemocnice v Rychnově je "Baby Friendly Hospital" a musím poznamenat, že tomu tak opravdu je - personál je maximálně vstřícný a příjemný, měla jsem možnost přinést si své vlastní lahvičky a dudlíky (bez nich by krmení ani nešlo), vlastní sterilizátor na lahvičky. Měli jsme naštěstí pokoj sami pro sebe, protože byl dostatek volných míst, v těchto dnech panovala největší vedra léta 2010, ale přežili jsme... Domů nás pouštěli po 5 dnech, místo foukadla jsme měli sirup Lontermin  a sirup na kašel Mucosolvan. Další den na kontrolu na obvod. Zahlenění ustupovalo velmi pomalu, trvalo 14 dní, než se stav upravil trochu do normálu a to i přesto, že jsme pravidelně odsávali.

Nostrilky do nosu nepřipadaly kvůli zahlenění v úvahu.

V nemocnici se taky podivili, že jsme ještě nebyli pozváni do rizikové poradny a to přesto, že jsme  se v poradně už někdy v dubnu ujišťovali, že s námi počítají na prohlídku. Takže po návratu z nemocnice jsme se snažili do poradny dovolat, to trvalo více jak týden, pak konečně někdo zvedl telefon. Když jsme vysvětlili, že bychom byli konečně rádi pozváni do rizikové poradny, nechtěli nám věřit, že nás ještě nepozvali - několikrát se ujišťovali, že jsme rodili v Hradci, že měl Mikuoláš váhu 800 g - všechny děti za rok 2009 totiž už poradnou prošly. Takže na nás zapomněli přesto, že jsme se v dubnu připomínali. Slíbili, že nás tedy konečně pozvou. Pozvánka přišla za týden s termínem na začátek srpna, to bude Mikuláš začínat skoro 10.měsíc  (7.měsíc korigovaného věku).

Co se nám podařilo cočasně vyřešit s velkým úspěchem byly Mikulášovy koliky a bolesti při kakání - kakal 2x denně a vždy s velkým řevem (museli jsme pomáhat rourkou), na koliky pořád používat BabyCalm a SabSimplex. Nakonec jsme se odhodlali po radě jiné maminky s nedonošeným starším dítětem ke změně mléka - už po 2 dnech se dostavil úspěch, kromě úpravy kakání, které je zcela bez problémů jsme zahodili všechny kapičky na koliky. Tenhle zázrak se jmenuje Novalac IT 1 a 2, je sice dražší, ale na řešení  těhle miminkovských problémů jsme nepoznali nic lepšího. Jsme zcela bez problému, Mikuláš je teď  veselé a usměvavé miminko celodenně. Bohužel mléka Novalac se přestala na podzim 2010 do ČR zcela dovážet.

Jak se Mikuláš vyvíjí v korig.6.měsíci? Nadále chodíme na rehabilitaci, cvičíme už jen mírně, Mikuláš pase koníky, na bříšku ručkuje do kruhu, takže pokud se hračky šikovně rozestaví kolem dokola, doručkuje po směru hodinových ručiček postupně ke všem hračkám. Proti směru hodinových ručiček to ovšem jaksi nejde, takže pokud se potřebuje dostat k hračce, kterou záměrně stavíme k levé ruce, nelení a ručkuje raději celé velké kolo dokola doprava, než se k hračce dostane. Zatím přetrvává při pasení koníků ručička v pěst nebo polootevřená dlaň. Obrací se na bříško ze zad - umí to nejlépe opět na pravou stranu, na levou stranu to umí taky, ale skoro tuto dovednost nepoužívá. Většinu času tráví na bříšku, na zádech ho to nebaví, nezajímá ho už ani hrazdička. Rád se směje a to úplně na kohokoli, miluje tátu a bráchu.

 

Fotogalerie: 6.měsíc

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode