Deníček nedonošeného mimi s rozštěpem

4.měsíc

Začátkem 4.měsíce korig.věku, tj. 6,5 měsíce od narození,  oba kluci onemocněli-nejdřív ten nejstarší dostal rýmu a kašel (včetně nočního výletu s tatínkem na pohotovost do Rychnova a pak do Hradce kvůli bolavému uchu). Pak rýmu dostal mrňousek - rýma u rozštěpáčka je opravdu náramná věc. Nostrilky v nose jsme na celý týden vzdali, vytáhli jsme ze skříně odsávačku hlenů na vysavač, protože bez ní bychom to snad nezvládli. Týden nachlazení mrňouska byl opravdu náročný - první dva dny teploty, nechuť k jídlu (vypil tak 1/3 běžné denní dávky a čaje odmítá), obrovské zahlenění a z toho zvracení, dráždění ke kašli při jídle. Krmení v tomto období bylo náročné tak jako v začátcích po příchodu z nemocnice domů, možná ještě horší - mlíčko se smíchalo s hleny a se slinami a neustále vytékalo z nosíku, zhoršilo se taky bolení bříška. Musím říct, že jsem si oddechla, když jsme se po týdnu dostali z nejhoršího, týdenní deficit v  krmení teď doháníme i nočním krmením, o které si Mikuláš říká sám. Operovaná nosní dírka se ze ten týden nenošení nostrilek smrskla, doufáme, že dalším poctivým nošením se stav zase zlepší. Samozřejmě jsme více jak týden necvičili Vojtovku, jsme rádi, že Mikuláš vůbec dýchá.

Prohlídka u pediatra v 6.měsíci (3,5 měsíce)- váha 5300 gramů, délka 58 cm (za 3 měsíce vyrostl 10 cm). Paseme koníky (i když ne vždy perfektně, musí se jednat o něco zajímavého co se hýbe, aby vydržel koukat aspoň 2 minuty v té správné poloze, jinak se snaží vzepřít na zápěstí a snaží se lézt). Nejraději pase koníky  u vláčkodráhy, když jezdí mašinky. Taky si začíná hrát s hrazdičkou, hraje si s ručičkama, snaží se je nacpat si do pusy, ocucává rukávy (dudlíky zásadně nepoužíváme), hraje si s plenkovým ubrouskem před obličejem.

V polovině 4.měsíce korig. (6,5 měsíce od narození) se objevily v "řečovém" projevu nové zvuky - vydává hrdelní zvuky (když je hodně zahleněný z rýmy, tak to jde úplně super). Takže miminko skoro podle tabulky. Všichni tvrdí, že  zcela jistě slyší, navzdory nepříznivým výsledkům z foniatrie. Rozhodli jsme se foniatrii vyřešit přes léto, než bude Mikulášovi půl roku jinde, a to u odborníka, který má zkušenosti s rozštěpáčky.

Stále cvičíme Vojtovku, stále si dává ručičky špatně, ale celkově je čilý, hraje si s ručičkama, objevil i nožičky. Na stáčení hlavičky, které měl první 2 měsíce, si už ani nevzpomeneme.

Po ukončeném  korig. 4.měsíci proběhla návštěva neurologa - vše v pořádku, jen upozornění na špatné postavení ručiček při pasení koníků, další kontrola zase za 3 měsíce. Máme povolené očkování, jen nevíme, kdy se nám podaří je absolvovat,každou chvíli chytne Mikuláš od staršího bráchy rýmu a počasí tomu moc nepomáhá.

Stále ještě koupeme v kyblíku, ve vaničce se necítí bezpečně. Celkově koupání snáší lépe, je to už bez řevu, ale nebudu tvrdit, že koupání miluje.

Koncem korig. 4.měsíce (6,5 měsíce od narození) činila váha Mikuláše 5600 gr.

Mamina má konečně pocit, že to nejhorší mají oba za sebou, z Mikuláše se stalo "normální" miminko, vyrostl, zesílil, je hodně čilý (ve srovnání s tím, jaký byl jako miminko starší brácha), "povídá", hodně se směje. Ve společnosti cizích lidí, kteří si ho chtějí pochovat, si neustále kontroluje očima, kde se pohybuje maminka. Má rád škádlení, pozitivně reaguje na staršího bráchu, se kterým má moc pěkný vztah.

Fotogalerie: 4.měsíc

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode