Deníček nedonošeného mimi s rozštěpem

Konečně doma

 První dny doma jsme si museli zvykat na domácí režim – z nemocnice jsem byla zvyklá dodržovat 3 hodinový režim a pořád jsem čuměla na hodiny, abych krmila přesně, aby malý nestrádal. Třetí noc, kdy jsem malého budila 2x za noc na krmení a nebylo možné jej probrat (vypil místo 45 ml tak 20 s bídou) jsem se rozhodla ho v noci prostě nechat (sama jsem toho měla už plné „kecky“) a nechat oba v klidu vyspat. Překvapení bylo, když se mrňous vzbudil sám 2 x za noc v intervalu, který mu vyhovoval,  zbaštil svoji dávku a spokojeně usnul. Takže jsem tu nechala už na něm, kdy se vzbudí.

První dny jsme pokračovali krmením z Habermana od Medely, ale mrňous u toho neustále usínal. Protože měl ke krmení malé dávky, začala jsem používat lahvičku taky od Medely s objemem 80 ml a to  od původně jiné krmící pomůcky nazvané SoftCup téhož výrobce. Takže lahvička od SoftCup a nahoru ventil a dudlík Haberman – vše od Medely.

Třetí den jsem zkusila dát mu do pusinky obyčejnou savičku - taky od Medely,  velikost S. Zjistila jsem, že při krmení touto savičkou tak neusíná a snaží se sát – myslím, že to bylo tím, že Habermanův dudlík je rovný a miminko ho v puse tak necítí, zatímco obyčejný dudlík je pro něj asi v puse přirozenější (vzpomněla jsem si na prvního syna, který při kojení taky pospával, ale s prsem v puse pořád tahal  a krmil se-tady to fungovalo asi podobně). Takže jsme začali používat místo Habermana obyčejnou savičku od Medely, kterou bylo ovšem nutno občas přimačkávat mléko podobně jako u Habermana do pusinky syna, i když částečně se mu dařilo z lahvičky sát. Abych nemusela pořád dokola sterilizovat jednu lahvičku, objednala jsem si od Medely u DN Formed další 2 lahvičky od SoftCup a náhradní savičky (vše lze objednat jako náhradní díly, není tudíž nutno kupovat celý drahý komplet SoftCup, ale jen lze objednat jen lahvičku) – objednané zboží mi přišlo super rychle do druhého dne na dobírku.

Ještě poznámku: protože mněl mrňous příšerné koliky a mlíčko od Beby mu evidentně nesedlo, přešli jsme s vědomím pediatra na Nutrilon Nenatal (že jej měl už v nemocnici v Hradci jsem se dověděla až o 2 dny později).

Přes mimibazar jsem si pořídila kojeneckou váhu a mrňouse denně začala převažovat, abych věděla, jaká dávka mléka mu stačí a kdy je třeba navýšit. Po týdnu pobytu doma jsem se Mikulkovi snažila nutit 60 ml mléka, probouzel se po cca 3 hodinách sám, ale krmíme nadále na etapy- vypije tak 30-40 ml mléka usne, spí asi tak 5 min.a pak dorazí s vypětím sil zbytek. Vodní lázeň na udržování teplého mléka je tudíž nezbytností. Někdy máme krmení, kdy je čilý a krmení je bez problémů, ale zatím spaní u krmení převládá, takže se musí budit všemožnými způsoby a nutit, aby baštil. Někdy mu mlíčko nateče do nostrilek, takže musíme nostrilky při nebo po krmení vyndat, vyčistit a mrňouse potrápit.

 

Povídání měsíc po měsíci naleznete v podstránkách tohoto odkazu hlavního menu.

Fotogalerie: Konečně doma

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode