Deníček nedonošeného mimi s rozštěpem

5.měsíc

2.6. jsme začali 5.měsíc korigovaného věku.

Ve vývoji pokračujeme v tom, co byli již nastartováno v 6 měsíci  (4.měsíci korig.) - cvičíme Vojtovku, pasení koníků sice jde,  ale ne na dlouho a ručičky se pořád stáčí dovnitř, takže stabilita u pasení nic moc.

Psychicky se Mikuláš hodně změnil - jasně už ví, kdo je máma a že od ní přichází mňamka, začíná si oblibovat tátu. Hodně se směje, když se na něco těší, úplně se nadšením třese.

Na začátku 5.měsíce korig.jsme začali s příkrmy. První lžička brokolice neslavila velký úspěch, protože po ní následovaly 2 dny velkého nadýmání. Takže mrazák narvaný skleničkami brokolice musí počkat. Pokračovali jsme tedy na zkoušku mrkvičkou, u té jsme zůstali a postupně přidáváme. Praktické informace k příkrmům popisujeme v odkazu "Praktické tipy".

Taky začal Mikuláš hodně slintat, je jako slimáček, věčně potřebuje utírat pusinku, pak krade ubrousky a bryndáčky a snaží se je nacpat si do pusy. Jakmile vidí lahev a má hlad, sápe se po ní a snaží se ji sám nacpat si do pusy. Ve vášnivém zápalu boje o lahev se dokonce snaží v poloze polosedě úplně posadit.

10 dní před koncem korig.5.měsíce se Mikuláš začal otáčet ze zad na bříško. To bylo radosti! Zvládá zatím jednu stranu - tu s maminkou natrénoval, protože ho maminka stimulovala na tu stranu, kde dobře slyší. Na druhopu stranu začnou trénovat později. Teď se obrací na bříško často i když možná sám moc nechce - prostě se najednou ocitne na bříšku a neví co dál - pasení ho nebaví, k hračkám si zatím nedoleze, tak co dál? Takže fáze bdění se odvíjí v otáčení na bříško a zpět na záda s asistencí maminky, která za celý den opravdu vůbec nic neudělá. Je zřejmé, že na schopnost začít se otáčet na stranu má vliv cvičení Vojtovky.

Fotogalerie: 5.měsíc

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode